Piłkarski gminny, weekendowy rozkład jazdy

za stroną

Już w najbliższą sobotę, 4 października o godz. 15.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim dojdzie do spotkania derbowego pomiędzy Tęczą Krosno i Cariną Gubin. Ten klasyk powiatu wzbudza wielkie zainteresowanie. Przypomnijmy - w ubiegłym sezonie goście dwukrotnie musieli przełknąć gorzką pigułkę. Po porażce w Krośnie Odrzańskim 2:4 doznali prestiżowej klęski na własnym terenie przegrywając aż 0:4. W ubiegłym sezonie dominacja krośnian nie wzbudzała wątpliwości, a jak będzie w bieżącym? Przekonamy się już niebawem.

Tęcza po 8 kolejkach zdecydowanie prowadzi w ligowej tabeli. Twierdza Krosno wciąż jest niezwykle trudna do zdobycia. Gospodarze w dotychczasowych trzech meczach na własnym terenie zaaplikowali rywalom 14 bramek tracąc ledwie jedną. Jednak i Carina wciąż trzyma się ligowego czuba. To obecnie czwarta siła klasy okręgowej. Jednak o ile na swoim terenie jest groźnym przeciwnikiem, to słabiej wypada w meczach wyjazdowych. Z trzech spotkań wygrała tylko jedno, wykazując przy tym niską skuteczność strzelecką (3 bramki). Tęcza jest faworytem spotkania, ale zespół z Gubina z pewnością zmobilizuje się na konfrontację - zarówno z liderem, jak i lokalnym rywalem. W końcu zwycięzca spotkania będzie do wiosny rządził w powiecie.
Drugi z naszych przedstawicieli w klasie okręgowej - Tramp Karp Osiecznica jedzie w sobotę (godz. 15.00) do Zbąszynka, aby spróbować swoich sił z wiceliderem - Syreną. Ewentualne urwanie punktów rywalowi pozwoliłoby na umocnienie się krośnian na fotelu lidera. Przed podopiecznymi Radosława Rakocińskiego trudne zadanie. Syrena w pięciu meczach, tylko raz zremisowała, wygrywając pozostałe mecze. Jest przy tym niezwykle skuteczna na własnym terenie - 13:3. Najbliższym przeciwnikom Trampa punkt wyrwała przedostatnia Korona Kożuchów, więc...

Nie dość, że weekend będzie stał pod znakiem derbów Powiatu, to również i Gminy. Mecz na szczycie A klasy rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 16.00 w Czarnowie. Czarni podejmować będą rywala zza miedzy - Kruszywo Raduszec Stary. Wszystkie nasze zespoły, włącznie z Pogonią Wężyska okupują dolne rejony tabeli. Taki samy bilans meczy u siebie i nieco lepszy Kruszywa, rezultat - Kruszywo 5 pkt, a Czarni i Pogoń o oczko mniej. Zespół z Czarnowa mniej strzela, ale ma nieco lepszą defensywę. Kruszywo niemal nie karci rywali na wyjazdach - zaledwie 2 bramki. Mecz z pewnością będzie popisem ambicji obu stron. Niech zwycięży lepszy!

Trzeci z naszych A klasowiczów - Pogoń Wężyska podejmował będzie Spartę Mierków. Gospodarzy czeka trudna przeprawa, ponieważ Sparta zajmuje obecnie 4 miejsce. Nastroje w zespole miejscowych z pewnością zepsuło ostatnie lanie w Jarmarach. Jakże inne humory będą wśród mierkowian, którzy w tym samym dniu zlali wicelidera - Hamar Górzyn. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że piłka nożna to gra zespołowa, więc jeżeli piłkarze z Wężysk zagrają tak jak pojechali kolarze na Mistrzostwach Świata, to zdobędą... tęczową koszulkę! :)